  • CA064C150J5GACTU
CA064C150J5GACTU
advertisement
Manufacturer No:
CA064C150J5GACTU
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CA064C150J5GACTU
Package:
Datasheet:
CA064C150J5GACTU
Purchasing and Inquiry
CA064C150J5GACTU Overview
A seat's maximum height is 0.8mm.It has a temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C.Parts such as this have a 0.8mm terminal pitch.Rated DC of 50V is the voltage at which this electrical part operates.
CA064C150J5GACTU Features
the maximal height is 0.8mm
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 0.8mm terminal pitch
CA064C150J5GACTU Applications
There are a lot of KEMET CA064C150J5GACTU applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CA064C150J5GACTU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
    0612
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Number of Circuits
    4
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    3.2mm