  • CA064C150K4GACTU
CA064C150K4GACTU
advertisement
Manufacturer No:
CA064C150K4GACTU
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CA064C150K4GACTU
Package:
0612 (1632 Metric)
Datasheet:
CA064C150K4GACTU
Purchasing and Inquiry
CA064C150K4GACTU Overview
Sitting at 0.035 0.90mm height, the maximum height is reached.This program operates with 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm as its size/dimension.The temperature coefficient of this substance is C0G NP0.There is a case 0612 (1632 Metric) that contains the product.Temperatures up to 125°C are provided for its operation.Part number 0.8mm has a fixed terminal pitch.Rated DC is 16V for this electrical part.
CA064C150K4GACTU Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of C0G NP0
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.8mm terminal pitch
CA064C150K4GACTU Applications
There are a lot of KEMET CA064C150K4GACTU applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CA064C150K4GACTU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    3.2mm