  • CA064C180K5GACTU
CA064C180K5GACTU
advertisement
Manufacturer No:
CA064C180K5GACTU
HK JDW NO:
417-CA064C180K5GACTU
Datasheet:
CA064C180K5GACTU
Purchasing and Inquiry
CA064C180K5GACTU Overview
It reaches a maximum height of 0.035 0.90mm when seated.It operates at 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm sizes and dimensions.C0G NP0 is the temperature coefficient.There are no cases included with the product.During operation, the maximal temperature reaches 125°C.A 0.8mm terminal pitch is used for this part.Rated DC is 50V for this electrical part.
CA064C180K5GACTU Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of C0G NP0
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.8mm terminal pitch
CA064C180K5GACTU Applications
There are a lot of KEMET CA064C180K5GACTU applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064C180K5GACTU
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    3.2mm