  • CA064C330K5GACTU
CA064C330K5GACTU
advertisement
Manufacturer No:
CA064C330K5GACTU
HK JDW NO:
417-CA064C330K5GACTU
Datasheet:
CA064C330K5GACTU
Purchasing and Inquiry
CA064C330K5GACTU Overview
When seated, the maximal height is 0.035 0.90mm.Size/dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm is used.A temperature coefficient of C0G NP0 is assigned to it.In a 0612 (1632 Metric) case, the product is packaged.During operation, the maximal temperature reaches 125°C.Part number 0.8mm has a fixed terminal pitch.A voltage of 50V is used with this electrical part.
CA064C330K5GACTU Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of C0G NP0
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.8mm terminal pitch
CA064C330K5GACTU Applications
There are a lot of KEMET CA064C330K5GACTU applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064C330K5GACTU
    4
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    3.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C