  • CA064C332K1RACAUTO
CA064C332K1RACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
CA064C332K1RACAUTO
HK JDW NO:
417-CA064C332K1RACAUTO
Purchasing and Inquiry
CA064C332K1RACAUTO Overview
A seat's maximum height is 0.8mm.The temperature coefficient of this substance is 15% ppm/°C.A 0612 case contains the product.Temperatures as low as 125°C can be supplied for its operation.Part number 0.8mm has a fixed terminal pitch.A voltage of 100V is used with this electrical part.
CA064C332K1RACAUTO Features
the maximal height is 0.8mm
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.8mm terminal pitch
CA064C332K1RACAUTO Applications
There are a lot of KEMET CA064C332K1RACAUTO applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064C332K1RACAUTO
  • Package / Case
    0612
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Number of Circuits
    4
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm