  • CA064C332K3RACTU
CA064C332K3RACTU
advertisement
Manufacturer No:
CA064C332K3RACTU
HK JDW NO:
417-CA064C332K3RACTU
Package:
0612 (1632 Metric)
Datasheet:
CA064C332K3RACTU
Purchasing and Inquiry
CA064C332K3RACTU Overview
The maximal height seated reaches 0.035 0.90mm.In this case, the size/dimension is 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm.The temperature coefficient of this substance is X7R.Packaging consists of a 0612 (1632 Metric) case.The maximal operating temperature supplied for its operation reaches 125°C.Part number 0.8mm has a fixed terminal pitch.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 25VV.
CA064C332K3RACTU Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of X7R
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.8mm terminal pitch
CA064C332K3RACTU Applications
There are a lot of KEMET CA064C332K3RACTU applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064C332K3RACTU
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
    0612
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%