  • CA064C391K5GACTU
CA064C391K5GACTU
advertisement
Manufacturer No:
CA064C391K5GACTU
HK JDW NO:
417-CA064C391K5GACTU
Purchasing and Inquiry
CA064C391K5GACTU Overview
The maximal height seated reaches 0.8mm.The temperature coefficient of this substance is 30ppm/Cel ppm/°C.Packaging consists of a 0612 case.Parts such as this have a 800μm terminal pitch.Rated DC is 50V for this electrical part.
CA064C391K5GACTU Features
the maximal height is 0.8mm
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 800μm terminal pitch
CA064C391K5GACTU Applications
There are a lot of KEMET CA064C391K5GACTU applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064C391K5GACTU
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    3.2mm