  • CA064C473K4RAC7800
CA064C473K4RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
CA064C473K4RAC7800
HK JDW NO:
417-CA064C473K4RAC7800
Package:
0612 (1632 Metric)
Purchasing and Inquiry
CA064C473K4RAC7800 Overview
A seat's maximum height is 0.035 0.90mm.In this case, the size/dimension is 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm.The voltage - Rated of the chip is rated 16V voltage.The temperature coefficient of this substance is X7R.There are no cases included with the product.
CA064C473K4RAC7800 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
a voltage rating of 16V volts
A temperature coefficient of X7R
CA064C473K4RAC7800 Applications
There are a lot of KEMET CA064C473K4RAC7800 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064C473K4RAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm