  • CA064C681K5RACTU
CA064C681K5RACTU
advertisement
Manufacturer No:
CA064C681K5RACTU
HK JDW NO:
417-CA064C681K5RACTU
Purchasing and Inquiry
CA064C681K5RACTU Overview
A seat's maximum height is 0.8mm.The coefficient of temperature is 15% ppm/°C.It is packaged in a 0612 case.Temperatures as low as 125°C can be supplied for its operation.Parts such as this have a 0.8mm terminal pitch.Electrical part rated at DC 50V voltage.
CA064C681K5RACTU Features
the maximal height is 0.8mm
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.8mm terminal pitch
CA064C681K5RACTU Applications
There are a lot of KEMET CA064C681K5RACTU applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064C681K5RACTU
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0612
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Number of Circuits
    4
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm