  • CDH73NP-101KC
CDH73NP-101KC
advertisement
Manufacturer No:
CDH73NP-101KC
HK JDW NO:
738-CDH73NP-101KC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDH73NP-101KC
Step5Bar-code shipping tag
CDH73NP-101KC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDH73
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.287W 8.00mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8mm
  • Current Rating
    370mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Max DC Current
    370mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2932
  • Height
    3.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.130 3.30mm