  • CDR01BP150BKWM
CDR01BP150BKWM
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BP150BKWM
HK JDW NO:
417-CDR01BP150BKWM
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
CDR01BP150BKWM Overview
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C is assigned to it.It is packaged in a 0805 case.Rated DC is 100V for this electrical part.
CDR01BP150BKWM Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR01BP150BKWM Applications
There are a lot of KEMET CDR01BP150BKWM applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BP150BKWM
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.27mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    0.98mm
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm