  • CDR01BP151BJSR
CDR01BP151BJSR
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BP151BJSR
HK JDW NO:
417-CDR01BP151BJSR
Package:
0805
Datasheet:
CDR01BP151BJSR
Purchasing and Inquiry
CDR01BP151BJSR Overview
Temperature coefficient is 30ppm/Cel ppm/°C.There are no cases included with the product.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 100V.
CDR01BP151BJSR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR01BP151BJSR Applications
There are a lot of KEMET CDR01BP151BJSR applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BP151BJSR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    1.27mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    0.98mm
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm