  • CDR01BP180BKUS
CDR01BP180BKUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BP180BKUS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR01BP180BKUS
Package:
Datasheet:
CDR01BP180BKUS
Purchasing and Inquiry
CDR01BP180BKUS Overview
Normally, this electrical part will operate at a voltage of 100V volts DC.
CDR01BP180BKUS Features
CDR01BP180BKUS Applications
There are a lot of KEMET CDR01BP180BKUS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BP180BKUS
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm