  • CDR02BP222AKWS
CDR02BP222AKWS
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BP222AKWS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR02BP222AKWS
Purchasing and Inquiry
CDR02BP222AKWS Overview
Electrical part rated at DC 50V voltage.
CDR02BP222AKWS Features
CDR02BP222AKWS Applications
There are a lot of KEMET CDR02BP222AKWS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BP222AKWS
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    4.57mm
  • Width
    1.27mm