  • CDR03BX102BJUR
CDR03BX102BJUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR03BX102BJUR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR03BX102BJUR
Purchasing and Inquiry
CDR03BX102BJUR Overview
A voltage of 100V is required for the operation of this electrical part.
CDR03BX102BJUR Features
CDR03BX102BJUR Applications
There are a lot of KEMET CDR03BX102BJUR applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR03BX102BJUR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    4.57mm
  • Width
    2.03mm