  • CDR04BX104AFWR
CDR04BX104AFWR
advertisement
Manufacturer No:
CDR04BX104AFWR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR04BX104AFWR
Package:
Datasheet:
CDR04BX104AFWR
Purchasing and Inquiry
CDR04BX104AFWR Overview
A voltage of 50V is used with this electrical part.
CDR04BX104AFWR Features
CDR04BX104AFWR Applications
There are a lot of KEMET CDR04BX104AFWR applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR04BX104AFWR
  • Length
    4.57mm
  • Width
    3.18mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V