  • CDR05BX104BKWS
CDR05BX104BKWS
advertisement
Manufacturer No:
CDR05BX104BKWS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR05BX104BKWS
Package:
1825
Purchasing and Inquiry
CDR05BX104BKWS Overview
There is no temperature coefficient for it.There are no cases included with the product.Rated DC is 100V for this electrical part.
CDR05BX104BKWS Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
CDR05BX104BKWS Applications
There are a lot of KEMET CDR05BX104BKWS applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR05BX104BKWS
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    6.35mm
  • Height
    1.27mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    6.35mm