  • CDR06BP103BKUR
CDR06BP103BKUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR06BP103BKUR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR06BP103BKUR
Package:
Datasheet:
CDR06BP103BKUR
Purchasing and Inquiry
CDR06BP103BKUR Overview
Rated DC of 100V is the voltage at which this electrical part operates.
CDR06BP103BKUR Features
CDR06BP103BKUR Applications
There are a lot of KEMET CDR06BP103BKUR applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR06BP103BKUR
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Pbfree Code
    no
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Length
    5.72mm
  • Width
    6.35mm