  • CDR06BP103BKUS
CDR06BP103BKUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR06BP103BKUS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR06BP103BKUS
Package:
2225
Purchasing and Inquiry
CDR06BP103BKUS Overview
In a 2225 case, the product is packaged.A voltage of 100V is required for the operation of this electrical part.
CDR06BP103BKUS Features
CDR06BP103BKUS Applications
There are a lot of KEMET CDR06BP103BKUS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR06BP103BKUS
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2225
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    6.35mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    5.72mm
  • Width
    6.35mm