  • CDR06BP682BKWR
CDR06BP682BKWR
advertisement
Manufacturer No:
CDR06BP682BKWR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR06BP682BKWR
Package:
2225
Purchasing and Inquiry
CDR06BP682BKWR Overview
It has a temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/u00b0C.In a 2225 case, the product is packaged.A voltage of 100V is required for the operation of this electrical part.
CDR06BP682BKWR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/u00b0C
CDR06BP682BKWR Applications
There are a lot of KEMET CDR06BP682BKWR applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR06BP682BKWR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2225
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/u00b0C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125u00b0C
  • Min Operating Temperature
    -55u00b0C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    6.35mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.72mm
  • Width
    6.35mm