  • CDR06BX394AKUM
CDR06BX394AKUM
advertisement
Manufacturer No:
CDR06BX394AKUM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR06BX394AKUM
Purchasing and Inquiry
CDR06BX394AKUM Overview
The electrical part works with a voltage - Rated DC of 50VV.
CDR06BX394AKUM Features
CDR06BX394AKUM Applications
There are a lot of KEMET CDR06BX394AKUM applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR06BX394AKUM
    Select All
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Pbfree Code
    no
  • Capacitance
    390nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Length
    5.72mm
  • Width
    6.35mm