  • CDR31BP621AJSR
CDR31BP621AJSR
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP621AJSR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR31BP621AJSR
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
CDR31BP621AJSR Overview
30ppm/Cel ppm/°C is the temperature coefficient.0805 cases contain the product.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 50VV.
CDR31BP621AJSR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR31BP621AJSR Applications
There are a lot of KEMET CDR31BP621AJSR applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP621AJSR
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.3mm