  • CDR32BP121BKSS
CDR32BP121BKSS
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP121BKSS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP121BKSS
Datasheet:
CDR32BP121BKSS
Purchasing and Inquiry
CDR32BP121BKSS Overview
In terms of temperature coefficient, it is 30ppm/Cel ppm/°C.Packaging consists of a 1206 case.Rated DC of 100V is the voltage at which this electrical part operates.
CDR32BP121BKSS Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP121BKSS Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP121BKSS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP121BKSS
    Select All
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm