  • CDR32BP122AJUM
CDR32BP122AJUM
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP122AJUM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP122AJUM
Package:
Datasheet:
CDR32BP122AJUM
Purchasing and Inquiry
CDR32BP122AJUM Overview
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C is assigned to it.Temperatures as low as 125°C can be supplied for its operation.A voltage of 50V is required for the operation of this electrical part.
CDR32BP122AJUM Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
CDR32BP122AJUM Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP122AJUM applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP122AJUM
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
    2005
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    C0G
    Yes
  • Size Code
    1206
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm