  • CDR32BP150BJUR
CDR32BP150BJUR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP150BJUR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP150BJUR
Package:
Datasheet:
CDR32BP150BJUR
Purchasing and Inquiry
CDR32BP150BJUR Overview
There is no temperature coefficient for it.The maximum temperature it can operate at is 125°C.Rated DC of 100V is the voltage at which this electrical part operates.
CDR32BP150BJUR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
CDR32BP150BJUR Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP150BJUR applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP150BJUR
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1206
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm