  • CDR32BP222AFUS
CDR32BP222AFUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP222AFUS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP222AFUS
Package:
1206
Datasheet:
CDR32BP222AFUS
Purchasing and Inquiry
CDR32BP222AFUS Overview
In terms of temperature coefficient, it is 30ppm/Cel ppm/°C.The product is packaged in a 1206 case.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 50VV.
CDR32BP222AFUS Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP222AFUS Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP222AFUS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP222AFUS
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm