  • CDR32BP430BFSS
CDR32BP430BFSS
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP430BFSS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP430BFSS
Package:
1206
Datasheet:
Description:
C(SIZE)N Series 43pF 1% 2 Terminations 30ppm/Cel ppm/°C 1206 Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier 100V Ceramic Surface Mount Yes
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP430BFSS
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    43pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm