  • CDR32BP621BJUS
CDR32BP621BJUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP621BJUS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP621BJUS
Purchasing and Inquiry
CDR32BP621BJUS Overview
It has a temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C.The maximum temperature it can operate at is 125°C.Rated DC of 100V is the voltage at which this electrical part operates.
CDR32BP621BJUS Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
CDR32BP621BJUS Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP621BJUS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP621BJUS
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Size Code
    1206
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm