  • CDR33BP332AFSR
CDR33BP332AFSR
advertisement
Manufacturer No:
CDR33BP332AFSR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR33BP332AFSR
Package:
1210
Purchasing and Inquiry
CDR33BP332AFSR Overview
The temperature coefficient of this substance is 30ppm/Cel ppm/°C.A 1210 case contains the product.Rated DC of 50V is the voltage at which this electrical part operates.
CDR33BP332AFSR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR33BP332AFSR Applications
There are a lot of KEMET CDR33BP332AFSR applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR33BP332AFSR
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.5mm