  • CDR34BP332BKWM
CDR34BP332BKWM
advertisement
Manufacturer No:
CDR34BP332BKWM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR34BP332BKWM
Package:
1812
Purchasing and Inquiry
CDR34BP332BKWM Overview
Temperature coefficient = 30ppm/Cel ppm/°C.A 1812 case is used for packaging the product.A voltage of 100V is used with this electrical part.
CDR34BP332BKWM Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR34BP332BKWM Applications
There are a lot of KEMET CDR34BP332BKWM applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR34BP332BKWM
    1812
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness
    1.5mm