  • CDR35BP223AJUS
CDR35BP223AJUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BP223AJUS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR35BP223AJUS
Package:
1825
Datasheet:
CDR35BP223AJUS
Purchasing and Inquiry
CDR35BP223AJUS Overview
It has a temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C.Packaging consists of a 1825 case.Electrical part rated at DC 50V voltage.
CDR35BP223AJUS Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR35BP223AJUS Applications
There are a lot of KEMET CDR35BP223AJUS applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BP223AJUS
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1825
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    6.4mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm
  • Thickness
    1.5mm