  • CDRH104R-1R5NC
CDRH104R-1R5NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH104R-1R5NC
HK JDW NO:
738-CDRH104R-1R5NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH104R-1R5NC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH104R-1R5NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH104R
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    6.5A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.1mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    10A
  • Case/Size Code
    4039
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm