  • CDRH3D16/LDNP-270NC
CDRH3D16/LDNP-270NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH3D16/LDNP-270NC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-CDRH3D16/LDNP-270NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH3D16/LDNP-270NC
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    CDRH3D16/LD
  • Tolerance
    30%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    27 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Current - Saturation
    280mA
  • Case/Size Code
    1616
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    470mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    27 μH
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.8034mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.81mm