  • CDRH4D18CLDNP-150PC
CDRH4D18CLDNP-150PC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH4D18CLDNP-150PC
HK JDW NO:
738-CDRH4D18CLDNP-150PC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH4D18CLDNP-150PC
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH4D18C/LD
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.1mm
  • Current Rating
    1.05A
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    151mOhm Max
  • Max DC Current
    1.05A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    500mA
  • Case/Size Code
    2020
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm