  • IM06RFCSER151J40
IM06RFCSER151J40
advertisement
Manufacturer No:
IM06RFCSER151J40
HK JDW NO:
873-IM06RFCSER151J40
Datasheet:
IM06RFCSER151J40
Step5Bar-code shipping tag
IM06RFCSER151J40
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz
  • Rated Current-Max
    0.164A
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IM-6-RFCS-40
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.447L 4.83mmx11.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    164mA
  • Lead Length
    33.02mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    0.79MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.8Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.4MHz