  • CDRH62BNP-271MC
CDRH62BNP-271MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH62BNP-271MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-CDRH62BNP-271MC
Package:
Datasheet:
CDRH62BNP-271MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH62BNP-271MC
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
  • Series
    CDRH62B
  • Tolerance
    40%
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    220mA
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    5.5 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Current
    1.4A
  • Case/Size Code
    2725
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    96mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    270 µH
  • Height
    3mm
  • Length
    6.2mm
  • Width
    5.9mm