  • CDRH6D23HPNP-100MC
CDRH6D23HPNP-100MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH6D23HPNP-100MC
HK JDW NO:
738-CDRH6D23HPNP-100MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH6D23HPNP-100MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    CDRH6D23/HP
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.7A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    102.5mOhm Max
  • Max DC Current
    1.7A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.55A
  • Case/Size Code
    2828
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm