  • CKCL22C0G1H470K
CKCL22C0G1H470K
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22C0G1H470K
HK JDW NO:
769-CKCL22C0G1H470K
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
CKCL22C0G1H470K Overview
There is no temperature coefficient for it.A 0805 case is used for packaging the product.The terminal pitch of this part is 1mm.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 50VV.
CKCL22C0G1H470K Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 1mm terminal pitch
CKCL22C0G1H470K Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22C0G1H470K applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22C0G1H470K
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm