  • CKCL44C0G1H150K
CKCL44C0G1H150K
advertisement
Manufacturer No:
CKCL44C0G1H150K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKCL44C0G1H150K
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
CKCL44C0G1H150K Overview
In terms of temperature coefficient, it is 30ppm/Cel ppm/°C.There are no cases included with the product.It has a 0.5mm terminal pitch.The voltage rated for this electrical part is 50V.
CKCL44C0G1H150K Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 0.5mm terminal pitch
CKCL44C0G1H150K Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL44C0G1H150K applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CKCL44C0G1H150K
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    4
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm