  • CKCL44C0G1H151K085AA
CKCL44C0G1H151K085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL44C0G1H151K085AA
HK JDW NO:
769-CKCL44C0G1H151K085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL44C0G1H151K085AA Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.039 1.00mm.It operates on a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Temperature coefficient = C0G NP0.A 0805 (2012 Metric) case is used for packaging the product.This part has a terminal pitch of 500μm.Rated DC of 50V is the voltage at which this electrical part operates.
CKCL44C0G1H151K085AA Features
the maximal height is 0.039 1.00mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
CKCL44C0G1H151K085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL44C0G1H151K085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL44C0G1H151K085AA
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
    4
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    Ceramic
  • Weight
    10.007382mg
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%