  • CKCL44CH1H151K085AA
CKCL44CH1H151K085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL44CH1H151K085AA
HK JDW NO:
769-CKCL44CH1H151K085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL44CH1H151K085AA Overview
It reaches a maximum height of 0.039 1.00mm when seated.It operates on a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.This chip is rated to have 50V voltage as its voltage rating.Having a coefficient of CH, it is at room temperature.A case of 0805 (2012 Metric) is used to package the product.Parts such as this have a 500μm terminal pitch.
CKCL44CH1H151K085AA Features
the maximal height is 0.039 1.00mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of CH
a 500μm terminal pitch
CKCL44CH1H151K085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL44CH1H151K085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL44CH1H151K085AA
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    150pF
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm