  • CKCM25C0G1H100F060AL
CKCM25C0G1H100F060AL
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25C0G1H100F060AL
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKCM25C0G1H100F060AL
Package:
0504 (1410 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCM25C0G1H100F060AL Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.028 0.70mm.0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm is its size/dimension.C0G NP0 is the temperature coefficient.A 0504 (1410 Metric) case is used for packaging the product.In this part, the terminal pitch is 640μm.Rated DC of 50V is the voltage at which this electrical part operates.
CKCM25C0G1H100F060AL Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 640μm terminal pitch
CKCM25C0G1H100F060AL Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25C0G1H100F060AL applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25C0G1H100F060AL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
    0504
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    2
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1pF