  • CKCM25C0G1H680K
CKCM25C0G1H680K
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25C0G1H680K
HK JDW NO:
769-CKCM25C0G1H680K
Package:
0504
Purchasing and Inquiry
CKCM25C0G1H680K Overview
In terms of temperature coefficient, it is 30ppm/Cel ppm/°C.In a 0504 case, the product is packaged.Rated DC of 50V is the voltage at which this electrical part operates.
CKCM25C0G1H680K Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CKCM25C0G1H680K Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25C0G1H680K applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25C0G1H680K
  • Package / Case
    0504
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    2
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    2
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm