  • CKCM25CH1H100F060AA
CKCM25CH1H100F060AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25CH1H100F060AA
HK JDW NO:
769-CKCM25CH1H100F060AA
Package:
0504 (1410 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCM25CH1H100F060AA Overview
When seated, the height reaches 0.028 0.70mm.This program operates with 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm as its size/dimension.This electrical device has a rated (DC) voltage of 50V.- rated voltage of the chip is 50V volts.There is no temperature coefficient for it.A 0504 (1410 Metric) case is used for packaging the product.This part has a terminal pitch of 640μm.
CKCM25CH1H100F060AA Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of CH
a 640μm terminal pitch
CKCM25CH1H100F060AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25CH1H100F060AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25CH1H100F060AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10pF
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    2
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm