  • CKCM25JB1C223M060AA
CKCM25JB1C223M060AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25JB1C223M060AA
HK JDW NO:
769-CKCM25JB1C223M060AA
Purchasing and Inquiry
CKCM25JB1C223M060AA Overview
A seat's maximum height is 0.028 0.70mm.0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm is its size/dimension.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.This chip has a voltage rating of 16V volts.Temperature coefficient is JB.It is packaged in a 0504 (1410 Metric) case.There is no terminal pitch on this part.
CKCM25JB1C223M060AA Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a rated (DC) voltage of 16V
a voltage rating of 16V volts
A temperature coefficient of JB
a 640μm terminal pitch
CKCM25JB1C223M060AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25JB1C223M060AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25JB1C223M060AA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm