  • CKCM25X5R0J104M
CKCM25X5R0J104M
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25X5R0J104M
HK JDW NO:
769-CKCM25X5R0J104M
Package:
0504
Purchasing and Inquiry
CKCM25X5R0J104M Overview
CKCM25X5R0J104M Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
CKCM25X5R0J104M Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25X5R0J104M applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25X5R0J104M
  • Package / Case
    0504
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    2
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm