  • CKCM25X5R0J105M080AK
CKCM25X5R0J105M080AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25X5R0J105M080AK
HK JDW NO:
769-CKCM25X5R0J105M080AK
Purchasing and Inquiry
CKCM25X5R0J105M080AK Overview
When seated, the maximal height is 0.035 0.90mm.Size/dimension is set to 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.This electrical device has a rated voltage of 6.3V (URdc).This chip has a voltage rating of 6.3V volts.X5R is the temperature coefficient.It is packaged in a 0504 (1410 Metric) case.It has a 640μm terminal pitch.
CKCM25X5R0J105M080AK Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a rated (DC) voltage of 6.3V
a voltage rating of 6.3V volts
A temperature coefficient of X5R
a 640μm terminal pitch
CKCM25X5R0J105M080AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25X5R0J105M080AK applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25X5R0J105M080AK
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    1μF
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm