  • CL14A105MP5NANC
CL14A105MP5NANC
advertisement
Manufacturer No:
CL14A105MP5NANC
HK JDW NO:
703-CL14A105MP5NANC
Package:
0504 (1410 Metric)
Datasheet:
CL14A105MP5NANC
Purchasing and Inquiry
CL14A105MP5NANC Overview
Sitting at 0.022 0.55mm height, the maximum height is reached.It operates at 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm sizes and dimensions.There is no voltage rating on the chip.Having a coefficient of X5R, it is at room temperature.0504 (1410 Metric) cases contain the product.
CL14A105MP5NANC Features
the maximal height is 0.022 0.55mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a voltage rating of 10V volts
A temperature coefficient of X5R
CL14A105MP5NANC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL14A105MP5NANC applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CL14A105MP5NANC
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    CL
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    2
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm