  • CL31C680KBCNBNC
CL31C680KBCNBNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31C680KBCNBNC
HK JDW NO:
703-CL31C680KBCNBNC
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CL31C680KBCNBNC
Purchasing and Inquiry
CL31C680KBCNBNC Overview
Seating height reaches 0.039 1.00mm.This program operates with 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm as its size/dimension.The temperature coefficient of this substance is C0G NP0.The product is packaged in a 1206 (3216 Metric) case.The terminal pitch of this part is 800μm.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 50VV.
CL31C680KBCNBNC Features
the maximal height is 0.039 1.00mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 800μm terminal pitch
CL31C680KBCNBNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL31C680KBCNBNC applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CL31C680KBCNBNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Series
    CL
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm