  • CPF250R000FKE36
CPF250R000FKE36
advertisement
Manufacturer No:
CPF250R000FKE36
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CPF250R000FKE36
Package:
Conformal
Datasheet:
CPF250R000FKE36
Description:
Through Hole 50Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CPF250R000FKE36
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    230°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    2W
  • Diameter
    3.68mm
  • Length
    10.8mm